“z” for zagreb

Another letter to my project alphabet – now let’s move at the end of the alphabet to the last letter.
Z for Zagreb (yes, that one in Croatia). One Friday afternoon and early Saturday morning. Small, but such a vibrant city! Beautiful landscape, great people, excellent food, wonderful and very colorful public transportation…
Big thanks goes to my new friend Joe, who didn’t hesitated for a moment, when I asked him to come early morning and open especially for me the Zagreb’s Eye Viewpoint – Vidikovac! And that was a great call as I got several unique shots! And as a bonus – breakfast with Joe and local delicacy “burek”… Oh my, that was really delicious! 
Enjoy too – my view at Zagreb.

Ďalšie písmeno do môjho projektu Abeceda – tentokrát sa presunieme na koniec abecedy, na posledné písmeno. Z ako Záhreb (áno, ten v Chorvátsku). Stačilo mi jedno piatkové popoludnie a sobotné skoré ráno. Tak malé a pritom tak príjemné mesto! Nádherné scenérie, skvelí ľudia, úžasné jedlo, báječná a najmä veľmi farebne výrazná hromadná doprava…
Veľká vďaka ide môjmu novému kamarátovi Joevi, ktorý nezávahal ani na chvíľu, keď som mu navrhol, či by nechcel prísť otvoriť len pre mna v sobotu skoro ráno vyhliadkovú vežu Záhrebské Oko – Vidikovač.  A to bol skvelý nápad, lebo som tam nafotil niekoľko unikátnych záberov! A ako bonus som získal raňajky s Joeom, ktorý mi ponúkol lokálnu úžasnú a čerstvo upečenú špecialitu “burek”… Och, to bolo mňamkové!
Užite si tiež Záhreb – tak ako som ho videl ja.


Všetky zábery zo Záhrebu nájdete aj mojom webe – kliknite tu!

0 Comments

  1. Diky Frodo! Ty si tu taky pravidelny navstevnik – pozeras este skor, kym som to zacal niekde vobec davat 😉 Hej, na poslednej som fesak obrovsky! 🙂 Selfie ako sa patri!

Leave a Reply

Your email address will not be published.