“a” for athens

First letter of the alphabet is “A” – and this is how I am opening my new project Alphabet. Let me welcome you to my new section I am very excited about! I love travelling and I do love street photography. So I will combine those two passions and as I will be visiting different cities in coming months and years, I plan to prepare a proper photo journal for each letter of the alphabet. One city, one letter… First letter is represented by Athens in Greece. Nice Sunday trip back in February 2015. A lot of people on the street, beautiful scenery, great light. What else you can wish for a walk with your camera? Click here and visit the page dedicated to Athens for even more pictures! Prvé písmeno v abecede je “A” a takto aj otváram svoj nový projekt Abeceda. Dovoľte, aby som vás privítal v mojom novom oddelení, z ktorého mám naozaj radosť! Zbožňujem cestovanie a mám veľmi rád fotenie na uliciach (tzv. streetphoto žáner). Tak som sa rozhodol, že skombinujem tieto dve vášne do jedného celku – tak ako budem v nasledujúcich mesiacoch a rokoch cestovať po rôznych kútoch sveta. Mojím cieľom je nafotiť poriadny foto žurnál pre každé písmeno abecedy. Jedno mesto, jedno písmenko… Prvé písmeno je zastúpené gréckymi Aténami. Veľmi príjemný nedeľný fotovýlet, ešte vo februári 2015. Kopec ľudí na uliciach, krásne mesto, skvelé svetlo. Čo iného by si človek mohol priať na prechádzku s fotoaparátom? Kliknite tu a navšívte stránku venovanú Aténam, kde je ešte viac fotografií!

montreaux on the water

Revisiting few older folders… and found this calm pier with red warning light from Montreaux.It was pretty close to Xmas, it was cold, but windless and water was almost still. Great opportunity for nice reflection shots on Geneva’s laek (Lac Leman). Well, Xmas are behind a corner again 😉 Nikon D800. Nikkor 24-70mm @ 24mm, ISO200, f/8, 25 sec Prechádzam staršie adresáre a našiel som zopár fotiek z minulého predvianočného obdobia z Montreaux. Bola kosa, ale takmer bezvetrie a tak sa dali krásne fotiť odrazy v ženevskom jazere. Nuž, Vianoce sú za rohom 😉

long exposure [p52 | w35]

Tiny carousel at the playground, while waiting for kids playing at another attraction. Camera in one hand and angle looking down… A bit longer exposure of 1/3 of the second… Wow, I was dizzy, I’ll tell you! And after looking down, I pointed camera up. Quite a different view, huh? And the very same position…Changing your angle can make a difference! Are you playing with your angle view too? Nikon D800, Nikkor 24-70mm, f/5, 1/3 sec, ISO 320 Postavil som sa na maličký kolotoč, keď som čakal detváky na ihrisku, mierne sa roztočil a zamieril fotoaparát smerom dole s trochu dlhšou uzávierkou (1/3 sekundy)… Koxo, ale sa mi roztočila hlava 😉No a hneď potom, som namieril fotoaparát zase smerom hore. Celkom odlišný pohľad, však? A pritom oba zábery boli fotené z jedného a toho istého miesta…Zmena uhlu záberu dokáže spraviť riadny rozdiel! Hráte sa aj vy s rozličnými uhlami pohľadu?