silhouette [p52 | w22]

Staying one more night in Zagreb turned out to be a great opportunity to get very nice pictures! Especially when I get to know a very special person, who has the early morning access to the 360° Zagreb Eye viewpoint above the city (Thanks Joe!). Silhouetted is beautiful Zagreb’s main cathedral. Picture taken at about 5am, and key to get such a vibrant colors is to change white balance to tungsten (yeah, halogen light!) Nikon D800, Nikkor 70-300 @145mm, f/11, 1/160s, ISO 50 To, že som musel ostať v Záhrebe jednu noc navyše nakoniec nebola až taká zlá vec, lebo sa mi pritrafil kopec príležitostí na skvelé fotky! Obzvlášť keď som sa zoznámil s jednou skvelou osobou, ktorá mala skoro ráno prístup na vyhliadkovú vežu Zagreb eye vysoko nad mestom (díky Joe!). Siluetou mi poslúžila nádherná katedrála v centre mesta. Fotil som ráno o 5 a kľúčom k dosiahnutiu takch nádherných farieb bolo prepnutie nastavenie bielej (white balance) na halogénové svetlo (tungsten). Veru tak!

flora – garden in my living room [p52 | w18]

Yes, I know, everything’s in bloom and to shoot flora and flowers is very easy. But instead of getting my belly dirty and muddy, I’ve took our labrador Bonnie for a walk and pick up some wild flowers. Arranging them at home at the white mat semi-transparent board with two flashes was then easy. And while set up was ready, I just play with some other flowers found at home or in the garden (sakura petals looks very girlish, right? 🙂 PS: Behind the scenes at the bottom Áno, viem, všetko vonku kvitne a na to aby som nafotil flóru stačí vybehnúť z domu. Ale keďže sa mi nechcelo si zašpiniť brucho, tak som si zobral našu labradorku Bonnie na vychádzku a nazbierali sme cestou lúčne kvety. Doma som si ich naaranžoval na polo-priesvitnej plastovej doske a spolu s dvoma bleskami to bolo fakt jednoduché nastavenie. No a keď som už bol vo švungu, tak som sa ešte pohral so zopár ďalšími kvetmi, čo som našiel doma a na záhrade (obzvlášť tie sakura lupienky vyzerajú riadne dievčatkovské, čo? 😉PS: Spoza scény zábery nižšie.

street photo – project 52 | week 17

Street photography is very much associated with black and white photography. Even nowadays…So to challenge myself, I have decided to come up with a street photography shot, which will be full of colors. And this window shop with MAC cosmetic decoration was exactly what I was looking for! With a heavy rain I got soaked within a few minutes… But also got few good shots, bursting with colors! And believe or not, this colorful (and broken) umbrella at the second shot was just laying there – waiting for me! Nikon D800, Nikkor 24-70 @ 56mm, f/5.6, 1/80 sec, ISO 2000 Zábery z ulice – teda street photography – boli a aj teraz stále sú často fotené čierno-bielo. Tak som sa vyhecoval a rozhodol sa nafotiť záber z ulice plný farieb. A tento výklad z predajne kozmetiky MAC bol presne to, čo som hľadal! Za silného dažďa som premokol za pár minút, ale za tú chvíľu som nafotil zopár celkom vydarených momentiek, z ktorých farby priam sršali! A verte alebo nie, ten farebný (a dolámaný) dáždnik, ktorý je na druhom zábere tam fakt len tak ležal na ulici a čakal na mňa! 😉 Nikon D800, Nikkor 24-70 @ 38mm, f/5.6, 1/160 sec, ISO 2000