Seoul, South Korea (around the world; revisited)

I have spent fair share of my time travelling, literally around the world. Many of those trips happened before this yummy and fresh blog has been established. In the past I have shared some of them with closer friends (and of course with Monika, she BTW inspired me to start revisiting older albums). Some of those pictures taken around the world are part of my web albums, however many of them were never properly introduced, edited and shared as they would deserve. And frankly, I like them. Yeah, I am quite proud of them. So as of today I am opening a new, unscheduled serie, called very creatively “Around the world” and I will bring back some of my trips to more or less exotic places. Today I am returning back to Seoul, South Korea. Did you know, that 99% of cars in Seoul are either black, white or gray/silver? No kidding. To spot even a blue car is very unusual, overall any colorful car is either orange taxi, or Red Bull promotional vehicle. As I didn’t have a lot of time to go roaming and shooting, I have just visited a monk’s monastery park near my hotel. Without any specific purpose, just to observe… And apart being positively surprised by seeing colors again I also had  a very peaceful time in the middle of the super busy city (second biggest city in the world, did you know that?) I was also lucky enough to get few nice shots, which will always remind me how in June of 2010 I have changed my attitude to South Korea from not a real fan to very likey… Truth to be told, food and very nice people had a lot to do with that.PS: I miss kim-chi and bibimpa!!

Pridajte sa! Zážitkový foto workshop, Praha – 30.6.2013

Radi fotografujete, ale zvyčajne na to nemáte dosť času a príležitostí? Túžite po jednom dni, kedy sa fotografovaniu môžete venovať naplno? Chcete sa naučiť aj niečo nové, stretnúť sa s podobne naladenými ľuďmi alebo proste len tak fotiť? Vyjdite z rutiny, užite si jeden intenzívny fotodeň ďaleko za hranicami všednosti! CEZ OBJEKTÍV – zážitkový fotografický workshop, Praha 30.6. 2013! Celý deň od východu do západu slnka na viacerých lokalitách – obrysy starej Prahy za úsvitu, makro fotografia rannej rosy, kreatívne techniky ako zooming, panning, rotating s fotoaparátom, tradičné aj netradičné použitie externých bleskov, fotenie ľudí, interakcia s neznámymi ľuďmi, street photography, použitie širokouhlého objektívu pri rozprávaní príbehov alebo fotografovaní zblízka. Použitie filtrov – od polarizačného po prechodové filtre neutrálnej hustoty. Získajte len pre seba celý deň s fotoaparátom, vyčistite si hlavu, nájdite inšpiráciu a kreatívne videnie, užite si radosť z fotografovania. Nezáleží na tom, aký je váš stupeň znalostí a skúseností vo fotografovaní – tento workshop je práve pre vás! Počet účastníkov je limitovaný a pre každého je zabezpečený individuálny prístup a dostatočný priestor na splnenie jeho potrieb a predstáv. Miesto a dátum:Praha, nedeľa 30. júna/června 2013Inštruktor: Patrik Banas Počet účastníkov: max. 6(počet je limitovaný tak, aby bol pre každého zabezpečený individuálny prístup, dostatočný priestor a dobrá atmosféra v skupine) Základná výbava:Digitálna zrkadlovka s plne manuálnym expozičným módom, statív a 1-2 objektívy zahrňujúce rozsah medzi 24-200mm (napríklad „street zoom“ 24-70mm a teleobjektív 70-200mm, alebo 18-55mm a 55-200mm).Odporúčaná, ale vôbec nie nutná výbava:Všetko, čo máte vo svojej fotovýbave k dispozícii a zmestí sa do fotobatohu.(Objektívy, medzikrúžky, filtre s neutrálnou hustotou, polarizačný filter, blesk, bezdrôtové jednotky na ovládanie blesku ako napr. Pocket Wizzard atď) – nič z toho nie je podmienka. Program:(priebeh dňa je flexibilný a uvedené časy sú orientačné) sobota 29.6. pred workshopom19:00 | ZoznámenieDohodneme si program na ďalší deň, miesto […]

stolen clown

Well, they say, that your pictures are good, when people will start to steal them…Apparently my Prague’s clown picture (see this blog entry) has to be a good one, as I have found it on a strange website. Without any credit (obviously). But what is even worse – with a horrible and tasteless alteration. Look and decide on your own! This terrible clowns are located here.I know, even worse things can happen with your work, but anyway. PS: I have contacted already the website owner and requested to remove the picture. So let’s see… PPS: Update; two days later…Website owner reacted very quickly, apologizing for unintentional usage (apparently she got a picture from somebody else) and “double  clown” is now gone.